Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Sara

Sara

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Sara
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Sara’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Already Tomorrow in Hong Kong

    Already Tomorrow in Hong Kong 2015

    ★★★ Watched by Sara 26 Apr 2022

    It ended LIKE THATTTT?!??!?

  • Juno

    Juno 2007

    ★★★½ Watched by Sara 25 Apr 2022

    This movie made me uncomfortable but in a comfortable way?

  • The Hating Game

    The Hating Game 2021

    ★★★½ Rewatched by Sara 24 Apr 2022

    I watched again 🫣

  • (500) Days of Summer

    (500) Days of Summer 2009

    ★★★★½ Rewatched by Sara 23 Apr 2022

    Yeah.. that hurts way tooo much but did I watch it 3 times in a span of 48 hours. Yes. Yes I did

  • The Hating Game

    The Hating Game 2021

    ★★★½ Watched by Sara 23 Apr 2022

    Did I hate it? No.
    Did I love it? No.
    Was it a good source of entertainment? Yes.

  • Dirty Dancing

    Dirty Dancing 1987

    ★★★★★ Watched by Sara 05 Apr 2022

    It’s just one of those movies

  • Catch and Release

    Catch and Release 2006

    ★★★½ Watched by Sara 03 Apr 2022

    So you’re telling me he’s not related to josh duhamel

  • Just Like Heaven

    Just Like Heaven 2005

    ★★½ Watched by Sara 02 Apr 2022

    I liked it but I was expecting more

  • The Mirror Has Two Faces

    The Mirror Has Two Faces 1996

    ★★★★½ Watched by Sara 21 Mar 2022

    I’m so mad that I didn’t watch this sooner

  • Without Saying Goodbye

    Without Saying Goodbye 2022

    ★★½ Watched by Sara 20 Mar 2022

    It was cute

  • It Could Happen to You

    It Could Happen to You 1994

    ★★★★★ Watched by Sara 22 Mar 2022

    Are you kidding I’m so mad I didn’t see this before

  • The Adam Project

    The Adam Project 2022

    ★★★ Watched by Sara 18 Mar 2022

    Cute

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 21
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro