Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
07
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Single’s Inferno

Single’s Inferno

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★½
Edit this entry  
17
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★½
Edit this entry  
15
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Devs

Devs

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
12
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry