Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Vivah

Vivah

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbie: Princess Adventure

Barbie: Princess Adventure

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dig

The Dig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twelfth Night

Twelfth Night

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Jab We Met

Jab We Met

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ne Zha

Ne Zha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Barbie: Dolphin Magic

Barbie: Dolphin Magic

2017
×
★½
Read the review Edit this entry