• Cinderella

    ★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★

  • Into the Woods

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★★

  • How to Train Your Dragon 2

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • Muppets Most Wanted

  • Divergent

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Cloud 9

    ★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Begin Again

    ★★★½

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    ★½

  • Chennai Express

    ★★

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

  • The Wind Rises

    ★★★★½

  • Teen Beach Movie

    ★★½

  • Grown Ups 2

  • Despicable Me 2

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★½

  • Monsters University

    ★★★

  • Yeh Jawaani Hai Deewani

    ★★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • The Garden of Words

    ★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Jab Tak Hai Jaan

    ★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Student of the Year

    ★★

  • Pitch Perfect

    ★★★½

  • Barfi!

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Anna Karenina

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★½

  • Step Up Revolution

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★

  • Men in Black 3

    ★★

  • The Avengers

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Radio Rebel

  • Frenemies

    ½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★

  • Good Luck Charlie, It's Christmas!

    ★★½

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★½

  • The Muppets

  • The Adventures of Tintin

    ★★★½

  • Hotarubi no Mori e

    ★★★★½

  • Johnny English Reborn

    ★★

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Monte Carlo

    ★★½

  • Cars 2

    ★★

  • Ready

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★★

  • Children Who Chase Lost Voices

    ★★★

  • Thor

    ★★½

  • Lemonade Mouth

    ★★★★★

  • Rio

    ★★★½

  • Hop

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★

  • The Suite Life Movie

    ★★

  • Rango

  • Tees Maar Khan

  • Band Baaja Baaraat

    ★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★½

  • Megamind

    ★★★½