RSS feed for sarah

sarah has logged 40 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Internship

The Internship

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Made

American Made

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Secretariat

Secretariat

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Intern

The Intern

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry