• Lightyear

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Crimes of the Future

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • Men

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Molotof, plugged-in to Cairo’s flame

  • Psycho

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • O Brother

  • Pieces of Her

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Kimi

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Title Holder

  • Moonfall

    ★★

  • Hatching

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

  • Perfect Strangers

    ½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • For Zeko

    ★★★

  • Ritsa

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Difference in Experience

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Sprite Fright

    ★★★★

  • The Shadow in My Eye

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Swimsuit

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Intrusion

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Humans

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Huda's Salon

  • Old Henry

    ★★★

  • Sundown

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★