• Us

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Beautiful Things

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Square

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Sami Blood

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Tickled

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Amy

    ★★★★★

  • Tangerine

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • The Falling

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Punk Singer

    ★★★★★

  • The Double

    ★★★★

  • Searching for Sugar Man

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Tyrannosaur

    ★★★★

  • Bobby Yeah

    ★★★★★

  • Submarine

    ★★★★★

  • Incendies

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★

  • The Edge of Heaven

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★½

  • Mysterious Skin

    ★★★★

  • Rabbits

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • The Cat with Hands

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★½

  • The Blair Witch Project

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • The Witches

    ★★★★

  • The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

    ★★★★½

  • Akira

    ★★★★½

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Possession

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★½

  • Eraserhead

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Picnic at Hanging Rock

    ★★★½

  • Fantastic Planet

    ★★★★★

  • Harold and Maude

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • Shadows

    ★★★★★

  • Vertigo

    ★★★★