• Along for the Ride

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Metal Lords

  • The Bubble

  • Moonshot

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • X

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

  • Turning Red

  • Love and Leashes

  • I Want You Back

  • Marry Me

  • Jackass Forever

  • Fresh

  • The Royal Treatment

  • Scream

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • Sing 2

  • Adrienne

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Love Hard

  • Encanto

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Neh

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

  • The Humans

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Cinderella

  • King Richard

  • Belfast

  • Malignant

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

  • Parallel Mothers

  • He's All That

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Belle

  • Red Rocket

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Honey Lemon Soda

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Pompo the Cinephile

  • Sweet & Sour

    ★★½

  • In the Heights

  • TXT (투모로우바이투게더) '0X1=LOVESONG (I Know I Love You)

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B