Sort by

Sarah has logged 304 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Air Doll

Air Doll

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

1994
×
Read the review Edit this entry  
30
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fight for Your Right Revisited

Fight for Your Right Revisited

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Honey Lemon Soda

Honey Lemon Soda

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Read the review Edit this entry  
23
The DUFF

The DUFF

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
A Girl, She Is 100%

A Girl, She Is 100%

1983
×
Read the review Edit this entry  
23
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Honey and Clover

Honey and Clover

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
A Boy and Sungreen

A Boy and Sungreen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Read the review Edit this entry  
21
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
It's a Summer Film!

It's a Summer Film!

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Forgiven Children

Forgiven Children

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Give My First Love to You

I Give My First Love to You

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
A Gentle Breeze in the Village

A Gentle Breeze in the Village

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Turn Left, Turn Right

Turn Left, Turn Right

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Lavender

Lavender

2000
×
Read the review Edit this entry  
13
Lost and Found

Lost and Found

1996
×
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Muppets

The Muppets

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
The Eagle Shooting Heroes

The Eagle Shooting Heroes

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Nicholas

Little Nicholas

2009
×
Edit this entry  
03
Adrienne

Adrienne

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Superstar

Superstar

1999
×
Read the review Edit this entry