Sort by

Sarah has logged 39 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Geez & Ann

Geez & Ann

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lipstick

Lipstick

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sakuran

Sakuran

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night Shifts

Night Shifts

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tangled

Tangled

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Influenza

Influenza

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Will Make You Mine

I Will Make You Mine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Sing a Song of Sex

Sing a Song of Sex

1967
×
Read the review Edit this entry  
09
Butter Lamp

Butter Lamp

2013
×
Edit this entry  
09
@In the Mood for Love

@In the Mood for Love

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Age of Bloom

Age of Bloom

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Big Women

Little Big Women

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Given

Given

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
01
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
First Date

First Date

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry