• Leila's Brothers

    ★★★★

  • Rebel

    ★★★★★

  • Holy Spider

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • 12 Mighty Orphans

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Broken Diamonds

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • When We Were Bullies

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Amperland, NY

  • The Prom

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Soul

  • On the Rocks

    ★★

  • Nomadland

  • Sophie Jones

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Hamilton

  • Under the Riccione Sun

    ★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Night on Earth

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Nowhere Inn

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

  • Color Out of Space

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Midsommar

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Ham on Rye

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody