Sort by

sarahbl00m has logged 152 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Hase und Wolf - Nu pagadi!

Hase und Wolf - Nu pagadi!

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Eloise at the Plaza

Eloise at the Plaza

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Read the review Edit this entry  
26
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Read the review Edit this entry  
15
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Volleyball (Foot Film)

Volleyball (Foot Film)

1967
×
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Torch Song Trilogy

Torch Song Trilogy

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry