Sort by

sarah has logged 44 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cloud 9

Cloud 9

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry