Sort by

Sarah has logged 100 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Aviator

The Aviator

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Visit

The Visit

2015
×
★½
Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Capote

Capote

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Edit this entry  
22
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Haunt

Haunt

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Source Code

Source Code

2011
×
★★
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
Dead Man's Curve

Dead Man's Curve

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Doppelganger

Doppelganger

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Masquerade

Masquerade

1988
×
★★½
Edit this entry  
03
Deadline

Deadline

2009
×
½
Edit this entry  
01
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dream Lover

Dream Lover

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Edit this entry  
15
The Midnight Swim

The Midnight Swim

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★
Edit this entry  
13
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Seance

Seance

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Edit this entry