RSS feed for Sarah

Sarah has logged 314 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Walk Like a Panther

Walk Like a Panther

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Be Afraid

Be Afraid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Night School

Night School

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Life-Size 2

Life-Size 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dog Days

Dog Days

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ouija Seance: The Final Game

Ouija Seance: The Final Game

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Death House

Death House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Mercy Christmas

Mercy Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Krampus Origins

Krampus Origins

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Patrick

Patrick

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Score

Final Score

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Our House

Our House

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Naked

Naked

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Happening of Monumental Proportions

A Happening of Monumental Proportions

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
No Escape Room

No Escape Room

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Naked

Naked

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grow House

Grow House

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Handsome: A Netflix Mystery Movie

Handsome: A Netflix Mystery Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Man

Little Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Reprisal

Reprisal

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
I Still See You

I Still See You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost House

Ghost House

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Money

Money

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Meet the Blacks

Meet the Blacks

2016
×
Read the review Edit this entry