Sort by

sarah has logged 19 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry