Sort by

sarah has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Project X

Project X

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry