• Malignant

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • The Year Earth Changed

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Greyhound

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Toto

    ★★★★

  • Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

    ★★★★

  • The Banker

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dads

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Treasure 2: Love & Destiny

    ★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Passage

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Official Secrets

    ★★★★½

  • The Great Hack

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • After the Wedding

    ★★★★

  • Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

    ★★

  • The Secret Men Club

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Stories of Destroyed Cities: Şhengal

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★½

  • Night School

    ★★½

  • First Man

    ★★★

  • The Meg

    ★★★½