Sarah has logged 55 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ali, the Goat and Ibrahim

Ali, the Goat and Ibrahim

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inferno in India

Inferno in India

2016
×
★★
Edit this entry  
29
The Treasure: Truth and Imagination

The Treasure: Truth and Imagination

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Freezer's Campaign

Freezer's Campaign

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Storks

Storks

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Walt Before Mickey

Walt Before Mickey

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trapp Family

The Trapp Family

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★½
Edit this entry  
18
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★
Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Hercules

Hercules

1997
×
Edit this entry  
15
Pan

Pan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Old Lady

My Old Lady

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Off Course

Off Course

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
Edit this entry  
09
Muhammad Ali's Greatest Fight

Muhammad Ali's Greatest Fight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry