Sort by

Sarah has logged 306 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Romantics Anonymous

Romantics Anonymous

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
01
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
20
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twinsters

Twinsters

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★
Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★½
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★½
Edit this entry  
07
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Read prior review Edit this entry  
06
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Read prior review Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry