Sort by

Sarah has logged 35 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chappie

Chappie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Barefoot

Barefoot

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Little Mermaid: Ariel's Beginning

The Little Mermaid: Ariel's Beginning

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
Before I Disappear

Before I Disappear

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You're Not You

You're Not You

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Longest Ride

The Longest Ride

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Focus

Focus

2015
×
★★½
Edit this entry