Sort by

Sarah has logged 117 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Double Team

Double Team

1997
×
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oklahoma City

Oklahoma City

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Regarding Henry

Regarding Henry

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Future '38

Future '38

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Footlight Parade

Footlight Parade

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry