• Black Widow

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Cheer

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

  • Infinity Train

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • The African Doctor

    ★★½

  • Finding Dory

  • Captain America: Civil War

  • This House Has People in It

    ★★★½

  • Zootopia

  • Swiss Army Man

  • Norm of the North

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Big Short

  • The Martian

  • Room

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Teen Beach 2

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

  • Avengers: Age of Ultron