sarah hanny has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The African Doctor

The African Doctor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Untitled Spider-Women Film

Untitled Spider-Women Film

×
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry