RSS feed for Sarah
  • Frozen II

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Tall Girl

  • Downton Abbey

  • K-12

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • Otherhood

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Ready to Mingle

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Kim Possible

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • What Men Want

    ★★★

  • Money Trap

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Late Night

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★½

  • By the Grace of God

    ★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★

  • Second Act

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★★

  • The Holiday Calendar

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Ladies in Black

    ★★★½

  • Battle

    ★★★½

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Giant Little Ones

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Little Italy

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Package

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Like Father

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • Father of the Year

    ★★★½

  • Billionaire Boys Club

    ★★★

  • Swimming with Men

    ★★★★