RSS feed for Sarah

Sarah has watched 427 romance films.

  • Tall Girl

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Ready to Mingle

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • What Men Want

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★

  • Second Act

    ★★

  • The Princess Switch

    ★★★½

  • The Holiday Calendar

    ★★½

  • Battle

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Little Italy

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ibiza

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Book Club

    ★★★½

  • Andover

    ★★★

  • Overboard

    ★★½

  • Happy Anniversary

    ★★★

  • Irreplaceable You

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • My Perfect Romance

    ½

  • A Christmas Prince

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Unleashed

    ★★★

  • Hampstead

    ★★★

  • Wedding Unplanned

    ★★★

  • Mr & Mme Adelman

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • This Beautiful Fantastic

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Café Society

    ★★★

  • Don't Blame the Kid

    ★★★

  • Mother's Day

    ★★½

  • Sing Street

    ★★★½

  • Love & Friendship

    ★★★½

  • How to Be Single

    ★★★½

  • Delibal

    ★★★½

  • Worlds Apart

    ★★★★

  • My King

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Family for Rent

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Carol

    ★★★½

  • A Royal Night Out

    ★★★

  • Tale of Tales

    ★★★½

  • Blind Date

    ★★★★

  • Man Up

    ★★★½

  • Ashby

    ★★★

  • Far from the Madding Crowd

    ★★½

  • The Age of Adaline

    ★★★½

  • Trainwreck

    ★★½

  • Focus

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • The DUFF

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★