Sort by
  • Creed III

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Somebody I Used to Know

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • The School for Good and Evil

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Along for the Ride

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • I Love My Dad

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Nian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Holidate

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Ammonite

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Work It

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Half of It

    ★★

  • Love Wedding Repeat