Sort by

sarah has logged 111 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Iron Maiden: Flight 666

Iron Maiden: Flight 666

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Careful What You Wish For

Careful What You Wish For

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rammstein - Live aus Berlin

Rammstein - Live aus Berlin

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Year and a Half in the Life of Metallica

A Year and a Half in the Life of Metallica

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heavy Metal Parking Lot

Heavy Metal Parking Lot

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American History X

American History X

1998
×
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jumping the Broom

Jumping the Broom

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★½
Read the review Edit this entry