Sort by

sarah has logged 17 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Louis Theroux: Louis and the Nazis

Louis Theroux: Louis and the Nazis

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Fall

The Fall

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry