• Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer the Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Japan Sinks: 2020

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Mulan

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Tune in for Love

    ★★★★

  • Hair Love

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Our Planet

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Dear Ex

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • The Dawn Wall

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • In a Heartbeat

  • Okja

    ★★★½

  • Bad Genius

    ★★★½

  • Adventure Time: Elements

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Adventure Time: Islands

    ★★★★★