Sort by

SARAH🦕 has logged 78 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
True Story

True Story

2015
×
★★
Edit this entry  
31
Chariots of Fire

Chariots of Fire

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Patton

Patton

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tom Jones

Tom Jones

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gigi

Gigi

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Around the World in Eighty Days

Around the World in Eighty Days

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marty

Marty

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Show on Earth

The Greatest Show on Earth

1952
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All the King's Men

All the King's Men

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hamlet

Hamlet

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Going My Way

Going My Way

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Mrs. Miniver

Mrs. Miniver

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry