Sort by

SARAH🦕 has logged 207 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lonely Lady

The Lonely Lady

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annie

Annie

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Can't Stop the Music

Can't Stop the Music

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Very Country Christmas

A Very Country Christmas

2017
×
Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Legally Blondes

Legally Blondes

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
Edit this entry  
08
Marwencol

Marwencol

2010
×
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twitches

Twitches

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry