• Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

  • No Stone Unturned

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Beguiled

  • The Florida Project

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

  • Wonder Woman

  • Whitney : Can I Be Me

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • God's Own Country

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • City of Ghosts

  • Dolores

  • Icarus

  • The Big Sick

  • Whose Streets?

  • Citizen Jane: Battle for the City

  • Free Fire

  • The Bad Batch

    ½

  • The Salesman

  • Risk

  • My Life as a Zucchini

  • Raw

  • Kedi

  • My Scientology Movie

  • Frozen Fever

  • Big Eyes

  • Ex Machina

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Two Days, One Night

  • Foxcatcher

  • The Grand Budapest Hotel

  • Boyhood

  • The Babadook

  • Frank

  • Whiplash

  • The Dog

  • Enough Said

  • Philomena

  • Blue Jasmine

  • We Are the Best!

  • Before Midnight

  • Sightseers

  • Lincoln

    ★★★★

  • Argo

    ★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★½

  • The Impossible

    ★★★½

  • Frances Ha

  • Love Free or Die

    ★★★★½

  • Ruby Sparks

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Holy Motors

  • Searching for Sugar Man

    ★★★½

  • Katy Perry: Part of Me

    ★★★½

  • Brave

  • Amour

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Five-Year Engagement

    ★★★

  • 2 Days in New York

    ★★★½