Sort by

Sarah has logged 416 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deer Woman

Deer Woman

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Chocolate

Chocolate

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Homecoming

Homecoming

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dance of the Dead

Dance of the Dead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Incident On and Off a Mountain Road

Incident On and Off a Mountain Road

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Immortal Beloved

Immortal Beloved

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Balibo

Balibo

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Signal

The Signal

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Automata

Automata

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bleeding Heart

Bleeding Heart

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Joy

Joy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The New Daughter

The New Daughter

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Child 44

Child 44

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Pact II

The Pact II

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chloe

Chloe

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Retreat

Retreat

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Orca

Orca

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Moby Dick

Moby Dick

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moby Dick

Moby Dick

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry