Sort by

Sarah has logged 41 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Little Chaos

A Little Chaos

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
X+Y

X+Y

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Proxy

Proxy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Girl Model

Girl Model

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
After the Dark

After the Dark

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Emerald Forest

The Emerald Forest

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★
Edit this entry  
22
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Thousand Times Good Night

A Thousand Times Good Night

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jig

Jig

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
First Position

First Position

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Razzle Dazzle: A Journey into Dance

Razzle Dazzle: A Journey into Dance

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
GISELLE

GISELLE

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Metalhead

Metalhead

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Edit this entry  
06
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Water Diviner

The Water Diviner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ballets Russes

Ballets Russes

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry