Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
An Education

An Education

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bad Mother's Handbook

The Bad Mother's Handbook

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cooking with Alfred

Cooking with Alfred

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Out

Out

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Untitled The Batman Sequel

Untitled The Batman Sequel

×
Read the review Edit this entry  
25
Infinite Storm

Infinite Storm

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Hustle

American Hustle

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It's the Easter Beagle, Charlie Brown

It's the Easter Beagle, Charlie Brown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry