• Chemical Hearts

    ★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • American Son

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★★

  • Unsane

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • The Snowman

    ★½

  • Alias Grace

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★½

  • Revenge

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★★

  • Stronger

    ★★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Life

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★★

  • Frank & Lola

    ★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • Lion

    ★★★★½

  • The Light Between Oceans

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • It's Only the End of the World

    ★★★½

  • Hands of Stone

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • The Belko Experiment

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ½

  • Lovesong

    ★★★★

  • Demolition

    ★★★★½

  • The Danish Girl

    ★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Accidental Love

    ★½

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • 99 Homes

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Unfriended

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★½