mary has logged 47 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Junebug

Junebug

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Broken

Broken

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry