• Fire Island

    ★★★

  • Brie's Bake Off Challenge

    ½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Love Hard

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Old

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Duke

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

  • Rocketman

  • Yesterday

  • Someone Great

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • Coco

    ★★★★★

  • Molly's Game

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Split

  • Lion