Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Duke

The Duke

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brie's Bake Off Challenge

Brie's Bake Off Challenge

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
Read the review Edit this entry  
03
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Just Friends

Just Friends

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry