Sort by

sarah squirm has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doppelganger

Doppelganger

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Curtains

Curtains

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gate

The Gate

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Legend

Legend

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Boy Friend

The Boy Friend

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★½
Edit this entry