Sort by

sarah has logged 103 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry