RSS feed for Sarah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
50/50

50/50

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Blow

Blow

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dinner with Friends

Dinner with Friends

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★
Edit this entry  
03
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry