RSS feed for Sarah

Sarah has watched 154 comedy films.

  • The Darjeeling Limited

    ★★★½

  • Juno

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★½

  • Knocked Up

    ★★½

  • Cars

    ★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★

  • Hitch

    ★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★

  • Sideways

    ★★★½

  • Survive Style 5+

    ★★★★½

  • I ♥ Huckabees

    ★★★

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★½

  • Napoleon Dynamite

    ★★★

  • Mean Girls

    ★★★½

  • 50 First Dates

    ★★

  • Love Actually

    ★★★

  • Matchstick Men

    ★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Chicago

    ★★★★½

  • Adaptation.

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • About a Boy

    ★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Zoolander

    ★★★½

  • Last Orders

    ★★★½

  • Wet Hot American Summer

    ★★½

  • Dinner with Friends

    ★★

  • Chocolat

    ★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★½

  • Meet the Parents

    ★★★½

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★½

  • The Iron Giant

    ★★★★½

  • Big Daddy

    ★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★

  • Office Space

    ★★★½

  • She's All That

    ★★

  • The Waterboy

  • Pleasantville

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • The Wedding Singer

    ★★★½

  • Life Is Beautiful

    ★★★★½

  • As Good as It Gets

    ★★★

  • Chasing Amy

    ★★

  • The Birdcage

    ★★★½

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Reality Bites

    ★★★

  • The Sandlot

    ★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★

  • Homeward Bound: The Incredible Journey

    ★★★

  • Death Becomes Her

    ★★★½

  • A League of Their Own

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Dick Tracy

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★

  • All Dogs Go to Heaven

    ★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★½

  • Honey, I Shrunk the Kids

    ★★★

  • Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

    ★★

  • Heathers

    ★★★★

  • Who Framed Roger Rabbit

    ★★★★½

  • Beetlejuice

    ★★★½

  • Good Morning, Vietnam

    ★★★★

  • Spaceballs

    ★★★½

  • Lethal Weapon

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Short Circuit

    ★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★