RSS feed for Sarah

Sarah has watched 78 thrillers.

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Spectral

  • Miss Sloane

    ★★★½

  • Snowden

    ★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • San Andreas

    ★★

  • Green Room

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • Drive

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • The Book of Eli

    ★★

  • Antichrist

    ★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Blood Diamond

    ★★★½

  • Casino Royale

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★

  • The Village

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Matchstick Men

    ★★★

  • Red Dragon

    ★★★½

  • Minority Report

    ★★★½

  • Vanilla Sky

    ★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • The Fast and the Furious

    ★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • Armageddon

    ★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★

  • Air Force One

    ★★★

  • L.A. Confidential

    ★★★★

  • The Rock

    ★★★½

  • Fargo

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Natural Born Killers

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Dick Tracy

    ★★★

  • Heathers

    ★★★★

  • Die Hard

    ★★★★½

  • Predator

    ★★★½

  • The Untouchables

    ★★★★

  • Lethal Weapon

    ★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★½