RSS feed for Sarah
  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★

  • American Hustle

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Lincoln

    ★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • The Master

    ★★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Men in Black 3

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • Prohibition

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★

  • 50/50

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★½

  • Drive

    ★★★½

  • Melancholia

    ★★★½

  • The Artist

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★

  • Pariah

    ★★★★

  • True Grit

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • The King's Speech

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • The Book of Eli

    ★★

  • Avatar

    ★★★

  • Zombieland

    ★★★

  • A Serious Man

    ★★★★

  • District 9

    ★★★★

  • The Hangover

    ★★★½

  • Antichrist

    ★★

  • Up

    ★★★★★

  • Star Trek

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • An Education

    ★★★½

  • Revolutionary Road

    ★★★

  • The Reader

    ★★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • Doubt

    ★★★★

  • Bolt

    ★★★

  • Milk

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★½

  • Frost/Nixon

    ★★★★

  • Rachel Getting Married

    ★★★★

  • The Wrestler

    ★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda

    ★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • Charlie Wilson's War

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★