• Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Elvis

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • House of Gucci

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Last Christmas

  • Frozen II

  • Looking for Alaska

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Fractured

  • Downton Abbey

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½