Sort by

Sara Jean has logged 112 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Low Down

Low Down

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
The Beach

The Beach

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
All Summers End

All Summers End

2017
×
Edit this entry  
06
The Road Movie

The Road Movie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Edit this entry  
28
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★½
Edit this entry  
17
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
54

54

1998
×
★★½
Edit this entry  
16
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Peace, Love & Misunderstanding

Peace, Love & Misunderstanding

2011
×
★★
Edit this entry  
02
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Edit this entry  
17
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
17
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Boys on the Side

Boys on the Side

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★½
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Titan

The Titan

2018
×
Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry