Sort by

Sara Jean has logged 37 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eddie and the Cruisers II: Eddie Lives!

Eddie and the Cruisers II: Eddie Lives!

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eddie and the Cruisers

Eddie and the Cruisers

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★
Edit this entry  
24
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Song One

Song One

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
Edit this entry  
18
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twins

Twins

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Adore

Adore

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry