Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dolores

Dolores

2017
×
Edit this entry  
17
Be My Valentine, Charlie Brown

Be My Valentine, Charlie Brown

1975
×
Edit this entry  
17
j-hope IN THE BOX

j-hope IN THE BOX

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BTS: Yet To Come in Cinemas

BTS: Yet To Come in Cinemas

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!)

Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!)

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
12
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
Edit this entry  
22
Break the Silence: The Movie

Break the Silence: The Movie

2020
×
Edit this entry  
15
BTS: Yet to Come in BUSAN

BTS: Yet to Come in BUSAN

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BTS: Permission to Dance on Stage - LA

BTS: Permission to Dance on Stage - LA

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bubble

Bubble

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
Edit this entry  
29
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
Edit this entry  
27
Nothing But a Man

Nothing But a Man

1964
×
Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Twenty Five Twenty One

Twenty Five Twenty One

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry